رونمایی از کتاب «سلیمانی منا اهل العراق» در عراق

رونمایی از کتاب «سلیمانی منا اهل العراق» در عراق

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «فالح الفیاض» رئیس سازمان حشد شعبی عراق از کتاب «سلیمانی منا اهل العراق» (سلیمانی از ما اهل عراق است) رونمایی کرد.

این کتاب توسط «ابو لواء البهادلی» نویسنده عراقی نگاشته شده است و نویسنده به تشریح نقش حاج قاسم سلیمانی در خطرناک‌ترین ۳ سال تاریخ معاصر عراق در ۵۶۰ صفحه پرداخته است.

البهادلی نویسنده این کتاب پیش از این نیز چند کتاب درباره رشادت‌های نیروهای حشد شعبی نوشته بود که یکی از آنها تحت عنوان «جمال الشهدا» منتشر شد و در آن به زندگینامه «ابو مهدی المهندس» نایب رئیس سابق سازمان حشد شعبی پرداخته است.

همچنین الفیاض امروز در اظهاراتی به مناسبت پنجمین سالگرد شکست داعش (یوم النصر)، تاکید کرد: پیروزی عراق بر تروریسم، مایه فخر و مباهات نسل‌های آینده این کشور خواهد بود.

وی افزود: پیروزی بر تروریسم با تلاش و مجاهدت شهدا به دست آمد که شهدای پیروزی (سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و فرمانده شهید ابومهدی المهندس) در صدر آنها قرار دارند. عراق با خون‌های شهدا آزاد شد و همین عامل هر گونه تفرقه میان عراقی‌ها را از بین برد.

وی تاکید کرد: همه ما در دفاع از عراق، شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس هستیم و همانند آنان وارد میادین نبرد خواهیم شد.

الفیاض ضمن مخالفت با هرگونه سیطره بیگانگان بر عراق، تاکید کرد: حشد شعبی در روزهای سختی بنیان نهاده شد و توانست به الگویی ملی برای همه عراقی‌ها تبدیل شود. البته در پیروزی بر داعش همه اقشار ملت عراق نقش آفرینی کردند و این دستاورد بزرگ در شرایطی که دشمنان ما در خفا به دنبال امیال شوم خود هستند، باید حفظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *