عنوان «مدافعین حرم» چگونه انتخاب شد؟

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران و سیدالشهدای محور مقاومت در بخشی از خاطرات خود درباره چگونگی انتخاب عنوان مدافعان حرم مطالبی را مطرح کرده است.

گزیده سخنان سردار سلیمانی درباره چرایی انتخاب نام مدافعان حرم به شرح زیر است:

من وقتی در اول بحران سوریه می‌خواستم این نام را انتخاب کنم خیلی فکر کردم که اگر بخواهیم از قالب اسلامی کسی یا کسانی را برای دفاع از حرم جذب کنیم، چه نامی برای آن‌ها بگذاریم؟ دیدم پرجاذبه‌ترین نام که می‌شود بر این حرکت جهادی جدید اطلاق کرد، نام «مدافعین حرم» است.

همه این کسانی که به نام شهدای حرم به شهادت می رسند، شهید حرمی هستند که حرم سیده زینب (سلام الله علیها) هم چون قمری در وسط آن قرار دارد. حریم بزرگی است. هزاران نفر برای این حریم جان بدهند، ارزش دارد. سرور جوانان بهشت حسین ابن علی (صلوات الله علیه) برای آن شهید شد.

والله دفاع از حرم حضرت زینب (سلام الله علیها)، دفاع از حرم امیرالمؤمنین (صلوات الله علیه) در نجف است. والله اگر سوریه به دست این‌ها ساقط شود، همان طوری که سامرا را با بمب منفجر کردند، همه مقدسات شیعه را نابود می‌کنند. دفاع از حرم زینب (سلام الله علیها) دفاع از حرم امام رضا (صلوات الله علیه) در ایران هم هست. همه این‌ها به هم پیوستگی دارد.

دفاع، دفاع عادی نیست. دفاع کوچکی نیست. تصمیم ناقصی نیست. تصمیم کوچکی نیست. امام فرمودند اگر شما در مقابل دین ما بایستید ما با همه قدرتمان در مقابل همه دنیای شما می‌ایستیم.

به خواندن ادامه دهید

قبلیبعدی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *