شهیدمدافع حرم،عادلی-علی

شهیدمدافع حرم،عادلی-علی

نــام :علی

نـام خـانوادگـی :عادلی

نـام پـدر :محمدحسن

تـاریخ تـولـد :۱۳۶۲/۰۱/۰۱

مـحل تـولـد :کرج

سـن :۳۱ سـال

دیـن و مـذهب :اسلام شیعه

تـاریخ شـهادت :۱۳۹۳/۰۲/۱۳

کـشور شـهادت :سوریه

مـحل شـهادت :حلب

نـحوه شـهادت :توسط تروریست های تکفیری

پیکر شهید علی عادلی از شیعیان افغانستان مقیم ایران که دردفاع از حرم حضرت زینب (س) به شهادت رسیده است، روز ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ از مقابل مسجد جامع ملارد تشییع و در جوار امامزاده ابراهیم (ع) و شهدای دفاع مقدس شهرستان ملارد به خاک سپرده شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید حسین حسینی نوری امام جمعه ملارد در مراسم تشییع پیکر این شهید گفت: امروز ولادت با سعادت حضرت عباس (ع) مدافع حریم امامت و ولایت است که همزمان با آن پیکر یکی شهیدان حامی ولایت تشییع می شود.

وی گفت: حرم مطهر حضرت زینب (س) به دست فتنه گران وهابیت و سلفی ها مورد تعرض قرار گرفته و جوانان شیفته امامت و ولایت هرگز اجازه نخواهند داد این حرم مطهر مورد بی احترامی قرار گیرد .

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی جوانان همانند حضرت زینب(س) از حریم امامت ، ولایت و عاشورا دفاع خواهند کرد و تا پای جان در مقابل وهابیها و سلفی ها خواهند ایستاد.

شهید علی عادلی مقیم ایران دارای همسر و یک فرزند است و سال گذشته برای دفاع از حریم حضرت زینب به کشور سوریه سفر کرده بود که امروز پیکر این شهید از محل مسجد جامع ملارد به طول دو کیلومتر تشییع و به خاک سپرده شد.

در این مراسم اقشار مختلف مردم و مسئولان با شعار الله اکبر ، خامنه ای رهبر، برادر شهیدم راهت ادامه دارد و … حمایت همه جانبه خود از حریم ولایت را اعلام کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.